MenuLinki
2015-07-29     Marty, Konstantego, Olafa        

Wójt Gminy przyjmuje Mieszkańców w godzinach pracy urzędu | 2015-02-16

Z uwagi na organizację pracy urzędu prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z sekretariatem tel. 33 84 88 008 lub bezpośrednio z Wójtem tel. 533 544 406.

Wójt Gminy
/-/ Grzegorz Gałgan


więcej >>


INFORMACJA | 2015-07-28

W dniu 1 sierpnia 2015 r. o godz. 17:00  dla uczczenia 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zostaną  uruchomienie syreny alarmowe na zasadach realizacji próby syren, dźwiękiem ciągłym na czas 1 minuty.


więcej >>


Nie daj się oszukać – sprawdź paragon! | 2015-07-28


Naczelnik Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu informuje o kolejnej odsłonie kampanii paragonowej resortu finansów prowadzonej pod nazwą „Nie daj się oszukać – Sprawdź paragon”. Zachęcenie kupujących nie tylko do brania, ale także do sprawdzania paragonów wydawanych z kas fiskalnych – to cel akcji „Nie daj się oszukać - sprawdź paragon".


więcej >>


Zwrot podatku akcyzowego | 2015-07-24

Urząd Gminy w Polance Wielkiej informuje rolników ubiegający się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, że mogą składać wnioski na II półrocze 2015 roku, w ramach limitu określonego na 2015 rok.


więcej >>


Ogłoszenie dotyczące naboru niezależnych ekspertów do Komisji Przyznającej Dotację | 2015-07-24

Zatorska Agencja Rozwoju sp. z o. o. ogłasza otwarty nabór niezależnych ekspertów do Komisji Przyznającej Dotacje w ramach projektu pn. „Dolina Karpia – szansa na przyszłość - Partnerski Program Aktywizacji Społeczno – Gospodarczej i Promocji Przedsiębiorczości realizowany poprzez zastosowanie komplementarnych instrumentów pobudzających rynek pracy, wzmocnienie podmiotów gospodarczych oraz wykorzystanie lokalnych produktów w celu poprawy jakości życia na obszarach wiejskich”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.


więcej >>IX nabór wniosków o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej | 2015-07-16

Operator Dotacji - Zatorska Agencja Rozwoju sp. z o. o. ogłasza IX nabór wniosków
o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach Projektu KIK/14 pn.: Dolina Karpia – szansa na przyszłość. Partnerski Program Aktywizacji Społeczno Gospodarczej i Promocji Przedsiębiorczości realizowany poprzez zastosowanie  komplementarnych instrumentów pobudzających rynek pracy, wzmocnienie podmiotów gospodarczych oraz wykorzystanie lokalnych produktów w celu poprawy jakości życia na obszarach wiejskich.


więcej >>


X nabór wniosków o dofinansowanie na rozwój działalności gospodarczej | 2015-07-16

Operator Dotacji - Zatorska Agencja Rozwoju sp. z o. o. ogłasza X nabór wniosków o dofinansowanie na rozwój działalności gospodarczej w ramach Projektu KIK/14 pn.: Dolina Karpia – szansa na przyszłość. Partnerski Program Aktywizacji Społeczno Gospodarczej i Promocji Przedsiębiorczości realizowany poprzez zastosowanie komplementarnych instrumentów pobudzających rynek pracy, wzmocnienie podmiotów gospodarczych oraz wykorzystanie lokalnych produktów w celu poprawy jakości życia na obszarach wiejskich.


więcej >>


Bezpłatne szkolenia | 2015-07-16


Zatorska Agencja Rozwoju sp. z o.o. , w ramach Projektu KIK/14 pn.: Dolina Karpia - szansa na przyszłość..., zaprasza mieszkańców gmin :
Zator, Przeciszów, Polanka Wielka, Osiek oraz Brzeźnica
do udziału w bezpłatnych szkoleniach:


więcej >>Informacja dla mieszkańców | 2015-07-10

Wójt Gminy Polanka Wielka informuje, że PKS Pszczyna od dnia 13 lipca 2015 roku zawiesza kursy w dni powszednie, z wyjątkiem godz. 21.00 na trasie Oświęcim-Głębowice. Przewozy w weekendy pozostają bez zmian. Termin zawieszenia kursów przewidziany jest do końca sierpnia 2015r.


Wójt

/-/ Grzegorz Gałgan


więcej >>


INFORMACJA DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POLANCE WIELKIEJ | 2015-07-01

W związku ze zmianą Rozporządzenia MEN z dn. 29 grudnia 2014 roku każda legitymacja szkolna powinna posiadać nr PESEL dziecka. W przypadku jego braku prosi się  o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły w celu dokonania wpisu.

DYREKCJA SP


więcej >>


PODZIĘKOWANIE ZAWODNIKOM ZA GRĘ W BARWACH NASZEGO KLUBU | 2015-06-25


 
W niedzielę 21 czerwca 2015 r. zakończyliście Sezon 2014/2015 w piłce nożnej Trampkarzy. Przez kilka miesięcy braliście udział w treningach, oraz zawodach w regionie.
W klasyfikacji Podokręgu Piłki Nożnej w Oświęcimiu  zajęliście dobre czwarte miejsce.


więcej >>


SZKOŁA PODSTAWOWA - NASZE OSTATNIE SUKCESY | 2015-06-18

1. MIĘDZYGMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY ORTOGRAFIK

II miejsce – Emilia Wysogląd , kl. IIb
Przygotowanie: p. A. Dudziak,

Organizator : p. K. Brońka – Siwek, p. J. Pasko

2. II MIĘDZYGMINNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W kategorii klas IV:
III miejsce  Julia Makuch  klasa IVa
III miejsce Martyna Handzlik Klasa IV b

W kategorii klas V:
II miejsce Dominik Huczek klasa V a
III miejsce Klaudia Jarzyna klasa V b

W kategorii klas VI:
I miejsce Joanna Maciąga klasa VI b
II miejsce Magdalena Szczerba klasa VI b
przygotowanie: p. A. Mitera


3. OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-LINGUA.PLUS  Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

– laureat I stopnia: Kamil Makuch III   
– laureat III stopnia: Karolina Godek IVa
- laureat V stopnia: Martyna Handzlik IVb, Joanna Maciąga VIb
Przygotowanie:  p. A. Mitera, p. R. Kleszcz

4. MIĘDZYGMINNY KONKURS MISTRZ ORTOGRAFII dla klas IV – VI

III miejsce – Dominika Jarzyna kl. VIb
Wyróżnienie – Joanna Maciąga kl. VIb
Przygotowanie: p. A.Jarzyna
Organizacja: p. A.Korfel

5. XXXI  WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI  w Oświęcimiu

II miejsce – Martyna Handzlik kl. IVb
Przygotowanie: p. A.Korfel

6. MIĘDZYGMINNY KONKURS MATEMATYCZNY MAT-MIX

I miejsce – drużyna z Polanki Wielkiej w składzie: Agata Babińska kl. VIa, Gabriela Luranc kl. VIb, Zuzanna Trąbka kl. VIb
Przygotowanie: p. K.Krawczyk
Organizacja: p. A.Kolasa

Nagrody do konkursów międzygminnych były współfinansowane przez pana Wójta Gminy Polanka Wielka Grzegorza Gałgana.


więcej >>


Z WIZYTĄ W KRAKOWIE - SZKOŁA PODSTAWOWA | 2015-06-03

18 maja grupa młodych ekologów ze Szkoły Podstawowej w Polance Wielkiej uczestniczyła w spotkaniu  edukacyjno – szkoleniowym pt. EKO – LOGIKA z cyklu ZIELONA POLSKA zorganizowanym przez Centrum Informacji o Środowisku przy Ministerstwie Środowiska w Krakowie.  
Podczas części edukacyjnej znany dziennikarz i przyrodnik Gerard Sawicki zapoznał uczniów z  tematyką spotkania , która dotyczyła  relacji ludzi ze środowiskiem na przestrzeni dziejów, katastrof ekologicznych, rozpoznawania zagrożeń środowiska, bioróżnorodności, ochrony gatunków i ich siedlisk, profilaktyki – zdrowego trybu życia. Program umilił występ znanego zespołu z przełomu lat 80 i 90 PAPA – DANCE, który obchodził 30 – lecie pracy na scenie.
Wyjazd przebiegał w miłej atmosferze, ekolodzy wrócili pełni nowych wrażeń i doświadczeń.
Udział dzieci w wyżej opisanej imprezie został sfinansowany przez p. wójta Grzegorza Gałgana.


więcej >>


herb100.jpg (9.19 Kb)Polanka Wielka leży w województwie małopolskim na terenie powiatu oświęcimskiego, w odległości 14 km na południowy wschód od Oświęcimia. Krzyżują się tu drogi na: Zator, Przeciszów, Osiek, Kęty, Brzeszcze oraz Oświęcim, Głębowice, Andrychów, Piotrowice. Gmina zajmuje powierzchnie ok. 24 km kw. i liczy 4200 mieszkańców. Podstawą gospodarki jest rolnictwo, ale także usługi: głównie transport i budownictwo oraz przemysł lekki. Stosunkowo duża grupa ludności znajduje zatrudnienie w okolicznych zakładach przemysłowych i górnictwie. Wieś posiada dobrze rozwiniętą siec wodociągową, gazową i telefoniczna. Występujący tu klimat należy do strefy umiarkowanej z przewagą atlantyckich wpływów oceanicznych.